Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Gospodarka > Zaległe kredyty w Hiszpanii

Zaległe kredyty w Hiszpanii

W Hiszpanii z miesiąca na miesiąc rośnie liczba osób i firm, Zaległe kredyty w Hiszpanii które przestają regulować swoje zobowiązania kredytowe.

Wartość udzielonych tzw. złych kredytów udzielonych przez Hiszpańskie Banki zwiększyła się pod koniec bieżącego roku o 7,4 mld euro. Aktualnie wynoszą one już 189,6 mld euro. Nigdy wcześniej nie było tak złych statystyk w Hiszpanii, że aż11,23 procent wszystkich udzielonych kredytów może nie być nigdy spłacona. Nic nie zapowiada zmian, Zaległe kredyty w Hiszpanii a wręcz przeciwnie – wartość złych kredytów udzielanych przez banki będzie nadal rosła, a wiele z nich nigdy nie zostanie spłacona.

Bank Hiszpański poinformował również, że rośnie wartość niespłaconych kredytów hipotecznych. Zwiększyły się one w trzecim kwartale 2012 roku do poziomu 3,49 procent wobec wcześniejszych 3,16 procent. Wszystkie firmy oraz gospodarstwa domowe łącznie winne są bankom aż półtora biliona euro. Największe zadłużenie mają firmy budowlane. Natomiast jeżeli chodzi o gospodarstwa domowe, to największe problemy są ze spłatą kredytu hipotecznego. Przybywa więc mieszkańców na ulicach. W tym roku zwiększyła się już o 134 procent liczba eksmisji. A co za tym idzie, rośnie liczba firm i instytucji chcącym im pomóc. Zaległe kredyty w Hiszpanii W ostatnim czasie firma budowlana z Madrytu postanowiła wynająć mieszkania za symboliczne 50 euro.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.