Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Giełda > Wzrosty na giełdzie

Wzrosty na giełdzie

Zakończenie roku sprzyja zwyżką wyceną akcji. Wzrosty na giełdzie Sesja na GPW zakończyła się pomyślnie dla akcjonariuszy.

Spółka o większym udziale w indeksie WIG20, to KGHM. Zmiany jej ceny mają największe znaczenie dla całego indeksu. Wyraźny wzrost ceny notował właśnie KGHM i dlatego WIG20 utrzymywał się przez większość sesji na plusie. Notowanie na warszawskiej giełdzie akcji wykazują tendencje wzrostową. Trwa to od końca maja, tylko w czasie jesieni pojawiła się mała faza osłabienia. WIG20 w ostatnich czasach notuje szybką zwyżkę wartości, a kolejne dni kończą się na wyższych poziomach.

Wzrosty cen akcji mają miejsce, bo pojawia się kapitał, który akceptuje wyższe ceny. Jeżeli jednak wzrost cen jest za szybki, to może się okazać, że tego kapitału nie starczy. Wzrosty na giełdzie Okazuje się, że Ci co chcieli kupić to kupili, a posiadacze akcji zauważają brak chętnych do zakupu papierów wartościowych i chcą się szybko wycofać. Wtedy rozpoczyna się faza słabości. Powoli zbliża się sytuacja, że zwyżka cen jest spokojna, ale później zacznie przyśpieszać i zbyt duża grupa ludzi chce kupić te akcje. Na razie zainteresowaniem cieszą się akcje KGHM i PKM, a w ostatnim czasie wyraźnie rosła cena TPSA. WIG20 na koniec sesji zanotował zmiany akcji o 0,95 procent, mWIG40 także wzrósł o 0,36 procent. Natomiast sWIG80 nie zmienił wartości. Wzrosty na giełdzie Na rynkach europejskich odnotowano wzrosty. We Francji CAC-40 o 0,29 procent, a w Niemczech DAX o 0,64 procent.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.