Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Gospodarka > Wpływ struktury demograficznej na rozwój gospodarki

Wpływ struktury demograficznej na rozwój gospodarki

Nie da się ukryć, że struktura demograficzna społeczeństwa ma ogromny wpływ na rozwój gospodarczy państwa. Wpływ struktury demograficznej na rozwój gospodarki Wydaje się oczywiste, że bez młodych osób, pragnących podjąć pracę zawodową, niemożliwy jest jakikolwiek rozwój gospodarczy.

Jednocześnie duża liczba osób w podeszłym wieku, która korzysta z emerytur lub rent, stanowi bardzo poważne obciążenie dla budżetu państwa oraz młodych osób, których składki emerytalne są niestety przeznaczane na wypłatę bieżących zobowiązań emerytalnych państwa. Wpływ struktury demograficznej na rozwój gospodarki Generuje to niestety w bardzo dużym stopniu wysokie koszty pracy, co z kolei przekłada się na zahamowanie wzrostu gospodarczego i zmniejszenie ilości miejsc pracy.

Podsumowując struktura demograficzna populacji ma bardzo duże znaczenie dla tempa rozwoju gospodarczego. Wpływ struktury demograficznej na rozwój gospodarki Dlatego rządy państw, w których jest niska dzietności, wprowadzają politykę prorodzinną, która polega na różnych formach dofinansowania i pomocy dla rodzin z kilkorgiem dzieci.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.