Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Przedsiębiorstwa > Upadek – szansą dla innych

Upadek – szansą dla innych

Po upadku firmy Melevu, aż dziesięć miesięcy odbudowywał się węgierski rynek ruchu lotniczego. Upadek – szansą dla innych Na tym najbardziej skorzystały linie niskokosztowe, takie jak Wizz Air czy Ryanair.

Początkowo po bankructwie Melevu, utrata ruchu była duża. W lutym 2012 z Budapesztu odleciało o 22 procent mniej pasażerów, niż rok wcześniej. We wrześniu różnica zmalała do 6 procent. Liczba pasażerów korzystających z lotów firmy Lufthansa wzrosła, a różnica udziału tego przewoźnika wzrosła z 7 procent (za czasów Melevu) do 12 procent po bankructwie. Obecnie z Budapesztu można polecieć do 88 portów. Od czasu bankructwa Melevu pojawiło się sześciu nowych przewoźników i 13 nowych tras. Upadek – szansą dla innych Do jesieni 2012 roku z 58 tras należących do już nie istniejącej firmy, aż 38 zostało już zajęte przez konkurencję.

Aktualnie największą bitwę toczą Ryanair, który otworzył swoją bazę w Budapeszcie i Wizz Air. Te dwie linie mają na swoim koncie łącznie 42 procent wszystkich połączeń ze stolicy Węgier. Ryanair po niespełna dwóch tygodniach od bankructwa Melevu,, otworzył połączenie do Sztokholmu, Barcelony, Madrytu, Dublinu i Londynu. Nie przestraszyło ich nawet podniesienie opłat w Budapeszcie. Po tych sześciu trasach uruchomił następne 26 linii. Wizz Air po odejściu Melevu dodał 6 samolotów do bazy w stolicy Węgier i w efekcie miał ich już 32. W każdym razie w pierwszej dziesiątce największych przewoźników na węgierskim rynku to nadal linie tradycyjne. Najpopularniejszym odlotem ze stolicy Węgier, było połączenie z Frankfurtem firmy Lufthansa. Mimo wszystko pasażerowie nie mają już tak wygodnych podróży. Melevu zapewniał najtańsze połączenia z Europy Środkowej do Bangkoku. Upadek – szansą dla innych A Ryanair oraz Wizz Air oferują tylko loty z jednego lotniska na drugie, bez możliwości kontynuacji lotu. Melevu oprócz lotów zapewniał również tranzyt.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.