Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Biznes > Rodzina na Swoim

Rodzina na Swoim

Osoby, które chciałyby kupić maksymalnie 75-metrowe mieszkanie na kredyt z dopłatami, a nie są jeszcze małżeństwem, wciąż mają szanse na taki kredyt.
Rodzina na Swoim Większość banków deklaruje, że przyjmie wniosek kredytowy w tym roku, a dostarczenia odpisu aktu małżeństwa będzie wymagać dopiero do zawarcia umowy kredytowej– wynika z analizy Home Broker. Spóźnialscy kredytobiorcy muszą też pamiętać o skróconych godzinach pracy banków w Sylwestra.
Pary, które chciałyby kupić mieszkania o powierzchni maksymalnie 75 m. kw., nie są jednak na straconej pozycji. Z analizy przeprowadzonej przez Home Broker wynika, że większość banków przyjmie wniosek kredytowy od osób niebędących małżeństwem, o ile do podpisania umowy kredytowej dostarczą odpis aktu małżeństwa. Takiej odpowiedzi udzieliło 11 na 15 banków, które odpowiedziały na ankietę Home Brokera. Rodzina na Swoim Bez takiego dokumentu wniosku nie zarejestrują jednak Bank Pocztowy, BZ WBK, mBank i MultiBank. Osoby, które chciałyby zaciągnąć kredyt z dopłatami w jednym z tych banków mają więc dosłownie ostatnie godziny na to, aby sformalizować swój związek.
Niestety sprawa jest wykonalna tylko w przypadku, gdy stosowne dokumenty zostały już złożone w urzędzie stanu cywilnego lub w kościele. W urzędzie stanu cywilnego należy to zrobić nie później niż na 31 dni przed planowaną datą ślubu. Dotyczy to zarówno osób biorących ślub cywilny, jak i konkordatowy. W przypadku tego drugiego konieczne jest też złożenie dokumentów w kościele, ale tu okres 31 dni może być niewystarczający. Podane terminy to opcja minimum, bo do nich trzeba jeszcze doliczyć czas potrzebny na zgromadzenie dokumentów, co może dodatkowo wydłużyć cały proces przygotowań do ślubu, zwłaszcza w przypadku osób, które kilka razy zmieniały miejsce zamieszkania. Rodzina na Swoim Z drugiej jednak strony warto wiedzieć, że zdarzają się odstępstwa od wskazanego 31-dniowego okresu, a większe szanse na to są w mniejszych miejscowościach.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.