Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Biznes > Rewolucje w papierosach

Rewolucje w papierosach

Wśród propozycji UE, które mają zniechęcić do palenia, ma znaleźć się nakaz umieszczania ostrzeżeń graficznych na papierosach.  Rewolucje w papierosach W sumie informacje o szkodliwości palenia mają zajmować 75 procent opakowania.

Bruksela chce także zakazać używania aromatycznych dodatków do papierosów, w tym mentolu. Oznacza to, że rynku musiałyby zniknąć papierosy mentolowe, na które przypada niespełna 20 proc. polskiego rynku papierosów. Drugie tyle należy do slimów, czyli cienkich papierosów. Je także chce wyeliminować Unia.Przepisy w tym kształcie są szkodliwe dla polskiej branży tytoniowej. Przy produkcji papierosów pracuje w Polsce ok. 6 tys. osób. Uprawą tytoniu zajmuje się 60 tys. plantatorów. Rewolucje w papierosach Łącznie z handlowcami (papierosy sprzedaje ok. 125 tys. punktów) pośrednio z papierosami związanych jest niemal 500 tys. osób. Branża ostrzega, że pracę mogą stracić tysiące osób, mniejsze mogą być także wpływy do budżetu. Z samej akcyzy od wyrobów tytoniowych mają wynieść w tym roku ponad 18 mld zł.

Zakazanie stosowania pewnych substancji przy produkcji wyrobów tytoniowych spowoduje tak naprawdę zakazanie ich produkcji. W Polsce są przedsiębiorcy żyjący z takiej produkcji, więc zakazanie stosowania tych substancji w wyrobach tytoniowych może mieć dużo dalej idące skutki niż zwykły zakaz. Będzie to miało skutek ekonomiczny. Jak podaje Newseria Komisja Europejska chce również wprowadzenie tzw. retail sale ban, czyli zakazu umieszczania wyrobów tytoniowych w sklepach na widocznej ekspozycji. Rewolucje w papierosach Nie wykluczone, że Bruksela zaproponuje także tzw. plain packaging, czyli ujednolicenia wyglądu wszystkich opakowań wyrobów tytoniowych.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.