Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Finanse > Największe szkody w USA

Największe szkody w USA

Ze wstępnych szacunków Swiss Re wynika, ze globalne straty w wyniku klęsk naturalnych i szkód spowodowanych przez człowieka w 2012 roku wyniosą 140 mld dol. Największe szkody w USA Blisko połowę 65 mld dol. z tej sumy zapłacą ubezpieczyciele.

Główną składową szkód będą straty pogodowe w Stanach Zjednoczonych. Lloyd’s of London w swoim raporcie oszacował, że roszczenia z tytułu strat spowodowanych samym huraganem Sandy całą branżę kosztować będą 20-25 mld dol.

Kończący się rok jest łagodniejszy dla ubezpieczycieli w kontekście wypłacanych odszkodowań niż 2011 r. Największe szkody w USA Wówczas wypłacono rekordowe 120 mld dol., które wiązały się m.in. z trzęsieniem ziemi w Japonii oraz powodziami w innych rejonach globu. Tegoroczny wynik jest jednak wyższy niż średni w ostatniej dekadzie. Pięć najbardziej kosztownych katastrof naturalnych w 2012 roku wydarzyło się w Stanach Zjednoczonych. Były to: huragan Sandy, susze w okresie letnim (11 mld dol. odszkodowań), oraz trzy inne huragany i tornada, każde narażające ubezpieczycieli na wypłatę kwot od 2 do 2,5 mld dol. Największe szkody w USA Katastrofy naturalne w 2012 roku pochłonęły około 11 tys. ofiar.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.