Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Przedsiębiorstwa > Najgorsze firmy

Najgorsze firmy

Rosyjski Gazprom, Brazylijski Vale oraz Chiński HEG Elecroniks, Najgorsze firmy to firmy z najgorszą reputacją wynika z badań wiarygodności firm z krajów BRIC.

To badanie przeprowadziła szwajcarska firma konsultingowa RepRisk, a oceniane były spółki z największych rozwijających się gospodarkach – Brazylia, Rosja, Indie i Chiny (BRIC). Podstawą takiej oceny był monitoring firm w oficjalnych dokumentach, czy w mediach, w okresie październik 2011 – październik 2012. Rosyjski Gazprom okazał się najgorszym koncernem w swoim kraju oraz trzeci w krajach BRIC. Gazprom znalazł się pod ostrzałem za emisję zanieczyszczeń, które mają negatywny wpływ na mieszkańców Rosji oraz korupcję i anty-konkurencyjne praktyki. Najgorsze firmy Przy okazji raportu, szwajcarska firma ukazała mało znane fakty dotyczące Gazpromu. Na przykład brak przejrzystości, naruszanie wymogów społecznych i zobowiązań międzynarodowych. Plany Gazpromu wiercenia na Arktyce zostały potępione przez ekologów. W Rosji oprócz już wymienionej wyżej firmy, znajdują się jeszcze dwie inne. Arktikmar ma złą reputacje poprzez swoje działania wiertnicze na Arktyce oraz FEMECO, który podejrzewany jest o to, że statki firmy dostarczają broń syryjskiemu rządowi.

Na czele zestawienia jest brazylijski Vale. Ten koncern w wielu krajach by bardzo krytykowany za łamanie praw człowieka, nieludzkie warunki pracy oraz niszczenie środowiska. Drugie miejsce natomiast należy do chińskiej firmy HEG Electroniks. Najgorsze firmy Jest ona oskarżona o zatrudnianie dzieci i złe praktyki wobec dorosłych pracowników.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.