Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Gospodarka > Można zarabiać na hobby

Można zarabiać na hobby

Pasja może zainspirować do prowadzenia biznesu. Można zarabiać na hobby Szczególnie często o połączeniu tego, co przyjemne, z tym, co pożyteczne, myślą młodzi ludzie.

Pachniczówka istnieje od siedmiu lat. Pan Adrian założył ją, gdy miał 27 lat. Ale pasieka istnieje w rodzinie od pięciu pokoleń. Ma nadzieję, że za 10 lat będzie miał pięć razy więcej uli i będzie eksporterem do UE i Chin. Właściciel ma nadzieję, że w pewnym momencie zainteresowanie jego produktami będzie na tyle duże, że uda się od sprzedaży bezpośrednio klientom przejść do współpracy z małymi sieciami czy odbiorcami hurtowymi. Można zarabiać na hobby Korzysta ze starych sposobów hodowli (czyli jak najmniej ingerencji w pszczelą rodzinę) oraz z tradycyjnych receptur.

Kilka lat temu zaczął produkować Miodowe Piwo Mazowieckie, jedyne w Polsce warzone bez udziału zbóż. A od dwóch lat sprzedaje Miodoladę Mazowiecką (o smaku miętowym i imbirowym), bezalkoholowe, miodowe napoje z naturalnymi wyciągami z ziół i owoców. Napój jest wpisany na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Ale Pachnik zwraca uwagę, że w Europie aż 70 proc. dochodów pszczelarzy pochodzi z usługowych zapyleń upraw wolnych od oprysków, a tylko 30 proc. ze sprzedaży wyrobów. – W Polsce wciąż rzadko korzysta się z takich usług – dodaje. Żartuje, że największym ograniczeniem jego firmy jest on sam: – Można zarabiać na hobby Trudno jest być wszystkim równocześnie: menedżerem, marketingowcem, informatykiem i producentem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.