Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Podatki > Jakie podatki płacą przedsiębiorcy?

Jakie podatki płacą przedsiębiorcy?

Każdy przedsiębiorca musi zapłacić przede wszystkim podatek dochodowy od uzyskanych dochodów. Jakie podatki płacą przedsiębiorcy? Dodatkowo do sprzedawanych towarów oraz  usług należy koniecznie doliczyć podatek obrotowy, czyli tak zwany VAT.

Sprzedawcy produktów, które zostały objęte akcyzą, na przykład alkoholu, papierosów, cz też energii elektrycznej muszą  oczywiście odprowadzić również ten podatek. Przedsiębiorcy są bardzo często właścicielami różnych mniejszych lub większych nieruchomości, takich jak różne grunty, lokale oraz budynki. W takim przypadku muszą również odprowadzać podatek od posiadanych nieruchomości, który w ich przypadku jest często dużo wyższy niż w przypadku osób, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Jakie podatki płacą przedsiębiorcy? Kolejnym zobowiązaniem, o którym muszą pamiętać właściciele firm są również podatki od środków transportowych. Tego typu podatki uiszcza się od  posiadanych samochodów ciężarowych, przyczep, ciągników oraz autobusów. Jest to więc często poważne obciążenie dla osób, które prowadzą różnego rodzaju firmy transportowe, zajmujące się zarówno przewozem towarów, jak i osób.

Jeśli zastanawiamy się, czemu ceny różnych produktów oraz usług są tak wysokie, odpowiedź jest bardzo prosta – Jakie podatki płacą przedsiębiorcy? przedsiębiorcy ponoszą bardzo duże obciążenia związane z koniecznością płacenia podatków.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.