Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Finanse > Jak zarządzać wydatkami?

Jak zarządzać wydatkami?

Ponad połowa Polaków nie planuje w przyszłym roku żadnych czynności związanych ze swoimi finansami. Jak zarządzać wydatkami? Natomiast chętnych do oszczędzania na lokatach jest więcej niż przed rokiem. Powstał raport „Portret finansowy Polaków 2012”, który przeprowadził w mijającym roku Deutsche Bank PBC. Respondentom zadano pytania o korzystanie z kont, inwestowania czy też kredytów.

Z badania wynika, że Polacy coraz częściej korzystają z więcej niż jednego konta bankowego. Mimo tego, że 67,5 procent badanych posiada tylko jedno konto, to 23,5 procent posiada konto przynajmniej w dwóch bankach, a 9 procent ma trzy lub więcej rachunków bankowych. 30 procent Polaków twierdzi, że decyduje się na drugie i kolejne konta tylko ze względu na dobre warunki kredytu, które bank proponuje przy założeniu konta. Jak zarządzać wydatkami? Natomiast dla 26 procent istotna jest potrzeba posiadania rachunku wspólnie z członkiem rodziny. Właściciele mający więcej niż jedno konto i tak aktywnie korzysta tylko z jednego. Konto główne to zazwyczaj takie, na które wpływ pensja lub jakieś inne zlecenia. Najważniejszą cechą dla odpowiadających był brak opłat za prowadzenie konta, możliwość wypłat ze wszystkich bankomatów (37 procent) oraz oprocentowanie rachunku (33 procent).

Polacy za najbardziej zyskowną formę pomnażania kapitału uważają nieruchomości (47 procent odpowiadających), później złoto (14%) oraz lokaty bankowe (8%). Na kolejnych miejscach znalazły się fundusze inwestycyjne (6%) oraz gra na giełdzie (5%). Jak zarządzać wydatkami? Jeżeli chodzi o inwestowanie w nieruchomości, to duży wpływ na to ma na pewno brak krachu na rynku nieruchomości i to, że Polacy lubią trzymać pieniądze na czymś, co jest namacalne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.