Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Finanse osobiste > Indywidualne Konto Emerytalne – czy się opłaca?

Indywidualne Konto Emerytalne – czy się opłaca?

Strach przed zbyt niską emeryturą dotyczy bardzo wielu Polaków. Indywidualne Konto Emerytalne – czy się opłaca? Dlatego coraz więcej osób decyduje się na założenie własnego Indywidualnego Konta Emerytalnego, czyli IKE. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Przede wszystkim IKE pozwala oczywiście na zaoszczędzenie pieniędzy na własną emeryturę. Chociaż ten czas może wydawać się wielu, zwłaszcza młodszym osobom, bardzo odległy warto już teraz pomyśleć o zabezpieczeniu swojej przyszłości. Indywidualne Konto Emerytalne – czy się opłaca? Decydując się na Indywidualne Konto Emerytalne, warto pamiętać, że nie musi ono wcale służyć do oszczędzania na emeryturę, a zgromadzone na nim środki można przeznaczyć na inny cel oraz zawsze można wypłacić je wcześniej. Jeśli jednak doczekamy do 60 roku życia zyski, które zostaną wypracowane na naszym Indywidualnym Koncie Emerytalnym będą zwolnione z tak zwanego podatku Belki.

Jak widać oszczędzanie przy pomocy IKE może okazać się bardzo korzystną inwestycją, o wiele bardziej opłacalną niż na przykład zwykła lokata bankowa, Indywidualne Konto Emerytalne – czy się opłaca? w przypadku której nie da się niestety uciec przed podatkiem Belki.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.