Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Gospodarka > Francja utrzymała swój rating

Francja utrzymała swój rating

Agencja ratingowa Fitch utrzymała ocenę wiarygodności kredytowej Francji na poziomie AAA. Francja utrzymała swój rating To ostatnia z wielkich agencji, która nie obniżyła oceny Paryża.
W uzasadnieniu do swojej decyzji analitycy agencji Fitch napisali, że francuska gospodarka jest zdywersyfikowana, a jej kondycja dobra. Agencja zwraca także uwagę na stabilność francuskich instytucji politycznych i elastyczność w pozyskiwaniu finansowania.Pozostawienie oceny na dotychczasowym poziomie nie zmienia jednak faktu, że perspektywa ratingu dla drugiej gospodarki strefy euro jest negatywna. Oznacza to, że analitycy Fitch nie wykluczają ewentualnej obniżki.
Pozostawienie oceny na dotychczasowym poziomie nie zmienia jednak faktu, że perspektywa ratingu dla drugiej gospodarki strefy euro jest negatywna. Francja utrzymała swój rating Oznacza to, że analitycy Fitch nie wykluczają ewentualnej obniżki. Francuska gospodarka pozostaje pod baczną lupą agencji ratingowych. W listopadzie bieżącego roku decyzję o obniżeniu oceny kraju podjęli analitycy Moody’s. Francja straciła wówczas swój najwyższą rating Aaa. W uzasadnieniu do decyzji informowali, że zapowiedziane przez francuski rząd reformy są pożądane, lecz nie wystarczą, by kraj odzyskał konkurencyjność. Winę za obniżkę ratingu przypisali także ryzyku opuszczenia strefy euro przez Grecję, spowolnieniu wzrostu gospodarczego i prawdopodobieństwu, że Francja będzie musiała wesprzeć pakiety pomocy dla innych państw UE. Francja utrzymała swój rating Agencja usług finansowych Standard & Poor’s obniżyła rating Francji już w styczniu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.