Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Gospodarka > Europejczycy będą musieli bardzo ciężko pracować

Europejczycy będą musieli bardzo ciężko pracować

W wywiadzie udzielonym „Financial Times” kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzega przed kosztami hojnego europejskiego państwa opiekuńczego i podkreśla, że Europejczycy będą musieli bardzo ciężko pracować, aby pozostać konkurencyjną gospodarką w skali globu.
Europejczycy będą musieli bardzo ciężko pracować „FT” zwraca uwagę, że pani kanclerz nie posunęła się tak daleko, by zasugerować, że wprowadzenie górnej granicy wydatków społecznych może być jedną z ważnych miar ich konkurencyjności poszczególnych państw, ale „napomknęła o tym w kontekście rosnących kosztów socjalnych w starzejącym się społeczeństwie”, również w samych Niemczech. Jeśli obecnie Europa stanowi nieco ponad 7 proc. światowej populacji, produkuje około 25 proc. globalnego PKB i musi finansować 50 proc. globalnych wydatków społecznych, Europejczycy będą musieli bardzo ciężko pracować to oczywiste jest, że będzie musiała bardzo ciężko pracować, aby utrzymać swoje prosperity i styl życia.
Jednak nawet jeśli kraj kontroluje swój dług i deficyt, ale przeznacza cały swój budżet na wydatki społeczne, a nie inwestuje nic w badania (naukowe), to tworzy biznesowi złe warunki do konkurowania w skali globu – dodała kanclerz w wywiadzie.Merkel powiedziała „FT”, że jej własne doświadczenia, jako kogoś, kto przeżył upadek systemu komunistycznego w NRD, ukształtowały jej optykę: „byliśmy świadkami tego jak gospodarka, Europejczycy będą musieli bardzo ciężko pracować która nie była już konkurencyjna odbierała ludziom dobrobyt, a w końcu prowadziła do ogromnej destabilizacji”.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.