Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Gospodarka > Emigracja zarobkowa

Emigracja zarobkowa

Chociaż największa fala emigracji jest już za nami, nadal niestety bardzo wielu Polaków decyduje się na wyjazd za granicę w celu poszukiwania pracy i możliwości zarobienia pieniędzy. Emigracja zarobkowa Jedni z nich wracają później do kraju, inwestując zarobione w innych państwach pieniądze, inni decydują się na stały pobyt za granicą.

Jaki jest wpływ emigracji zarobkowej na gospodarkę państwa? Z jednej strony bez wątpienia poprawiają się statystyki, przede wszystkim te dotyczące bezrobocia, które zmniejsza się pod wpływem emigracji osób, które nie miały żadnego zatrudnienia w kraju. Jednak bardziej długofalowym skutkiem emigracji jest utrata siły roboczej. Emigracja zarobkowa Niestety na wyjazd bardzo często decydują się osoby, które mają dobre wykształcenie, ale nie są w stanie znaleźć satysfakcjonującej pracy w kraju.

Jak widać emigracja zarobkowa nie ma do końca dobrego wpływu na gospodarkę. Zamiast liczyć na zmniejszenie bezrobocia dzięki wyjazdom, warto zatroszczyć się o rozwój gospodarczy. Emigracja zarobkowa Niestety większość osób, które wyjeżdżają, decyduje się na pozostanie za granicą.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.