Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Przedsiębiorstwa > Będzie taniej ?

Będzie taniej ?

Urząd Komunikacji Elektronicznej wysłał do czterech największych sieci komórkowych decyzje obniżające od 2013 roku hurtowe stawki za połączenia hurtowe. (MTR).

Będzie taniej ? Więc decyzje otrzymać miały Orange, T-Mobile, Plus i Play. Jak na razie oficjalnie potwierdziły tylko dwie z tych czterech. Zgodnie z decyzją Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE), zamiast obowiązujących do tej pory 12 groszy, od 1 stycznia 2013 roku będzie nieco ponad 8 groszy. Będzie taniej ? Natomiast od 1 lipca cena minuty połączenia kosztować będzie 4,29 groszy. Wartość liczona według UKE zmniejszy się w przyszłym roku od 1,5 do 2 mld złoty. Urzędowi Komunikacji Elektronicznej bardzo zależy na wprowadzeniu nowej stawki od 1 stycznia, a jak to rzeczywiście będzie, to zależy od operatorów. Muszą oni negocjować mega duże umowy. Niestety sieci komórkowe boją się tych negocjacji i masowo występują do regulatora o wydanie decyzji administracyjnej rozstrzygającej ich spory.

Pojawiły się również informacje, że UKE nie zdąży wprowadzić decyzji, Będzie taniej ? a stawki nie wejdą w życie w 1 styczniu 2013 roku.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.