Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Giełda > Apple pociągnęło Nasdaq w dół

Apple pociągnęło Nasdaq w dół

Sesja na Wall Stret przebiegała dość spokojnie, a głwóne indeksy przez większą część dnia znajdowały się po zielonej stronie. Apple pociągnęło Nasdaq w dół Nastroje inwestorów poprawiły informacje płynące z Państwa Środka. Przywódca komunistycznej partii Chin Xi Jinping powiedział bowiem, że kraj powróci do stabilnego wzrostu. Dodał, że Chiny będą czynić więcej wysiłków, by rósł popyt krajowy i chcą stymulować nowe obszary wzrostu konsumpcji.
Inwestorzy śledzą kolejne informacje z Waszyngtonu dotyczące negocjacji w sprawie tak zwanego klifu fiskalnego, czyli pakietu cięć wydatków i podwyżek podatków, jakie mogą wejść w życie od stycznia, jeśli nie będzie ugody w tej kwestii. Rynek zastanawia się, czy na swym posiedzeniu 11-12 grudnia Rezerwa Federalna USA przedstawi nowy program ilościowego łagodzenia polityki pieniężnej. Dziś po wypowiedzi Baracka Obamy, pojawiły się informacje, że porozumienie jest już bliskie. Apple pociągnęło Nasdaq w dół Prezydent Barack Obama zapowiedział, że koniecznym warunkiem jakiegokolwiek porozumienia z Republikanami w sprawie redukcji deficytu i uniknięcia „klifu fiskalnego” jest ich zgoda na podwyżkę podatków od stanowiących 2 proc. populacji najzamożniejszych obywateli.
Zza Oceanu napłynęły dane makorekonomiczne. Indeks ISM dla sektora usług w USA wyniósł w listopadzie 54,7 procent, czyli nieco lepiej niż przed miesiącem i również lepiej od prognoz, które mówiły o spadku. Z kolei Zamówienia na dobra trwałego użytku w USA w październiku wzrosły o 0,5 proc. Analitycy nie oczekiwali wzrostu. Dzisiaj opublikowano też raport ADP National Employment Report czyli porcję nierządowych danych z rynku pracy. Według danych w listopadzie zatrudnienie w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosło o 118 tys. To wynik gorszy od rynkowych prognoz. Apple pociągnęło Nasdaq w dół Konsensus kształtował się na poziomie 125 tys. Inwestorzy w piątek dostaną twarde dane z Departamentu Pracy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.