Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Gospodarka > Ambicja nie popłaca we Francji

Ambicja nie popłaca we Francji

Gerard Depardieu to kolejny bogaty Francuz, Ambicja nie popłaca we Francji który wywołał wielką aferę w związku ze swoimi planami ucieczki przed fiskusem.
Decyzja o wyprowadzce znanego aktora do Belgii wywołała kolejną aferę nad Sekwaną. Jean-Marc Ayrault, premier Francji, stwierdził, że zachowanie Depardieu jest żałosne i nie patriotyczne w czasie, kiedy władze kraju desperacko poszukują sposobu na zwiększenie wpływów budżetowych. Ayrault skrytykował uciekających przed fiskusem, odkąd w kraju wprowadzono 75-procentowy podatek dla milionerów. Oświadczył, że uchodźcy podatkowi wyjeżdżają, ponieważ chcą być jeszcze bogatsi.
Ambicja nie popłaca we Francji W odpowiedzi Gerard Depardieu stwierdził, że wyjeżdża ponieważ władze zaczęły wierzyć, że sukces, talent czy pomysłowość należy opodatkować. W liście otwartym do premiera Depardieu poskarżył się, że nikt inny nie został tak obrażony po opuszczeniu kraju, jak właśnie on. Dodatkowo poinformował, że rezygnuje z francuskiego paszportu i ubezpieczenia, gdyż obraża go taki stosunek do jego osoby, ponieważ – jak napisał – nikogo nie zabił, nie dokonywał czynów niegodnych, pracuje od 14. roku życia, zapewnia miejsca pracy 80 osobom i w ciągu 45 lat zapłacił we Francji równowartość 145 mln euro. List znanego aktora nie wywołał większego wrażenia na rządzących we Francji. Pod opinią premiera podpisała się dzisiaj minister kultury Aurelie Filippetti. Ambicja nie popłaca we Francji Skrytykowała decyzję o rezygnacji z francuskiego paszportu i zarzuciła mu brak patriotyzmu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.