Jesteś tutaj: bankingandfinance.pl > Biznes > Alitalia wraca na krakowskie lotnisko z lotami do Rzymu

Alitalia wraca na krakowskie lotnisko z lotami do Rzymu

Alitalia, włoski narodowy przewoźnik lotniczy, po pięciu latach przerwy wróci na krakowskie lotnisko. Alitalia wraca na krakowskie lotnisko z lotami do Rzymu Od marca przyszłego roku rozpocznie loty na trasie Rzym – Kraków. Loty z rzymskiego lotniska Fiumicino do Krakowa będą realizowane trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, piątki i niedziele. Pierwszy rejs zaplanowano na 25 marca 2013 roku.

Na trasę zostanie skierowany Airbus A320. Samolot będzie startował z lotniska Fiumicino o godz. 11.10, w Kraków Airport wyląduje o 13.20 Z krakowskiego lotniska wylot został zaplanowany na godz. 14.10, w Rzymie spodziewany jest o 16.20. Alitalia wraca na krakowskie lotnisko z lotami do Rzymu Bilety od środy są dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. Alitalia latała już z krakowskiego lotniska w latach 2005-2008 na trasie Kraków – Mediolan Malpensa.

Kraków Airport jest drugim co do wielkości – po warszawskim lotnisku – portem w Polsce. W obowiązującym zimowym rozkładzie lotów oferuje połączenia regularne i czarterowe do ponad 50 portów. W zeszłym roku lotnisko obsłużyło ponad 3 mln osób. Alitalia wraca na krakowskie lotnisko z lotami do Rzymu W tym roku władze portu zakładają odprawę blisko 3,5 mln pasażerów.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.